You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
jak się spakować na wakacje ?
Posted by     05/06/2020 22:01:27 Podróże
jak się spakować na wakacje ?

Wakacje tuż, tuż. Korona wirus powolutku odpuszcza, można zacząć planować kierunki i miejsca.

Ostatnimi czasy szalenie popularne były - z racji i niskich cen i dostępności - loty tanimi liniami lotniczymi w przeróżne kierunki świata.

Jak zmieni się sposób podróżowania i wypoczywania po epidemii ? Z wielu stron płyną podobne hipotezy : zmieni się wiele.

Dlaczego ?

- Ograniczona powierzchnia samolotu, pociągu, autokaru czy statku utrudnia zachowanie dystansu, tak przestrzeganego w ciągu ostatnich tygodni.

- Mniej chętnie będziemy korzystać z noclegów w hotelach, gdzie zetknąć się można z brakiem wystarczającej dezynfekcji.

- Podróżowanie do krajów, gdzie jeszcze niedawno szalał wirus i przerażał statystykami, np. do Włoch, może nie cieszyć się powodzeniem i niska cena np. lotów czy biletów kolejowych niekoniecznie to zmieni

Jak zatem spędzić wakacje biorąc pod uwagę powyższe ?

Obstawiamy, że hitem tegorocznych wakacji w Polsce będzie caravanning i kemping.

Caravanning to podróżowanie pojazdami kempingowymi, a są to przyczepy kempingowe i kampery.

Kempingi to noclegi w namiotach, domkach letniskowych i podobnego typu obozowiskach.

Zalety tego rodzaju wypoczynku?

 

 1. Własne łóżko / śpiwór i namiot wydają się bardziej bezpieczne i higieniczne.
 2. Podróżowanie kamperem pozwala przygotowywać własne posiłki bez konieczności korzystania z restauracji, które podobnie jak hotele niekoniecznie mogą zapewnić na higienę i bezpieczeństwo.
 3. Na kempingach nie jesteśmy zmuszeni do przebywania wśród tłumów ludzi. Nie musimy dotykać metalowych klamek czy kranów, a tym samym narażać się na zarażenie wirusem.
 1. Kampery czy namioty nadają się do nocowania na dziko, w miejscach ustronnych a jednocześnie dających na możliwość spędzania czasu tak jak kochamy : opalanie, kąpiele, łowienie ryb, jazda na rowerze czy piesze wyprawy.
 2. Masz pewność kto i kiedy zdezynfekował wnętrze namiotu czy kampera – bo to zwykle zrobisz sam i masz pewność, że jest to zrobione dobrze.
 3. Kryzys spowodował utratę lub drastyczne ograniczenia dochodów wielu Polaków. Wiele osób będzie szukać tańszych alternatyw niż hotele i apartamenty. Namiot czy wynajęcie domku letniskowego to bezpieczne i tanie rozwiązanie braku funduszy.

No dobrze. Decyzja zapadła. Jedziemy pod namiot.

Jak się do tego przygotować? Co zabrać ?

Jak zawsze radzimy: zrób listę rzeczy niezbędnych. Absolutnym must have z pewnością będą :

 • Namiot.
 • Śpiwór
 • Kuchenka turystyczna
 • Zapałki lub zapalniczka
 • Naczynia turystyczne i sztućce
 • Apteczka z zawartością, m.in., środki odstraszające komary i kleszcze
 • Latarka
 • Scyzoryk
 • Power bank
 • Ciepła odzież
 • Papier toaletowy

Większość tych rzeczy ( może poza papierem toaletowym :-)  ) znajdziecie w naszym ulubionym zaprzyjaźnionym sklepie : https://ifajnysklep.pl/c/114/sport-i-turystyka.html

Ok. Wiemy już co będziemy robić w wakacje, dokąd pojedziemy, jak będziemy nocować, wiemy co zabrać.

No i w co to wszystko spakować ?

Wiele zależy od środka transportu. Jeśli to własny samochód czy kamper – nie trzeba się ograniczać i można spakować walizki. Jeśli jednak masz do dyspozycji mniej powierzchni i transport środkami komunikacji publicznej to stary poczciwy plecak zawsze się sprawdzi.

Dodatkowo warto mieć ze sobą worek turystyczny z okrągłym dnem. Przyda się po wakacjach też – na rower, zakupy, jogę czy do szkoły. Jest on bardzo pojemny i wytrzymały. Można go nosić jak plecak lub złączyć szelki i przerzucić przez ramię. To klasyczny, ponadczasowy model.

Jakie jeszcze zastosowanie może mieć taki worek? Będzie idealną poduszką pod głowę dla tych, którzy bez poduszki zasnąć nie potrafią. Posłuży też jako poduszka do czytania książki czy przeglądania telefonu.

Worek z okrągłym dnem doskonale sprawdzi się w roli bagażu podręcznego w samolocie. Jest mocny, nie do zdarcia, można go złożyć, skręcić , zgnieść. Można go śmiało umieścić pod fotelem samolotu albo włożyć do luku bagażowego nad fotelem.

 worek turystyczny, worek żeglarski, worek marynarski

Niezależnie jednak od tego w co się zapakujesz oraz na jaką formę podróżowania i wypoczynku zdecydujesz się w tym roku pamiętaj, aby dobrze wykorzystać ten czas. Zregenerować się, robić to co się kocha, a nie musi oraz korzystać z upragnionej – po okresie izolacji – wolności na świeżym powietrzu.

Miłego podróżowania i wypoczynku !

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie publikujemy)
   Strona www: (Url strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod