You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Jak się przygotować do wakacji w 10 krokach ?
Posted by     25/06/2020 21:52:26 Podróże
Jak się przygotować do wakacji w 10 krokach ?

Jak przygotować się do wakacji w 10 krokach?

 

Nadchodzi ulubiony czas wszystkich, czyli sezon urlopów i wakacji. W tym roku może nieco inne z racji wirusa, niemniej prawie każdy marzy, aby po okresie izolacji gdzieś się wyrwać. Nieważne czy na weekend czy na kilka tygodni zasady pozostaną podobne.

Jak się do tego przygotować z głową ?

1. Należałoby przede wszystkim wybrać………. miejsce, do którego chcesz jechać :-) Tutaj nie ogranicza nas wiele, no może poza budżetem, ale i to nie zawsze.

2. Przygotuj listę rzeczy, które planujesz zabrać.

U mnie przygotowywanie takiej listy trwa minimum tydzień. Dlaczego ? Każdego dnia przypomina mi się inna ważna rzecz do zabrania. W ciągu kilku dni lista sama robi się kompletna. A ja nie popadam w rozpacz, kiedy na wyjeździe okaże się, że nie mam czegoś z must have.

3. Sprawdź czy i jak długo masz ważny dokument tożsamości.

Dowód osobisty wystarczy Ci do zwiedzania krajów strefy Schengen. W pozostałych krajach trzeba mieć paszport.

Do krajów w których wymagane jest posiadanie paszportu nie zostaniesz wpuszczona jeśli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy.

Sprawdź również ważność kart płatniczych i legitymacji uprawniających do zniżek.

Pamiętaj, aby w podróży wszystkie dokumenty osobiste typu dowód osobisty, paszport, bilety, karty płatnicze, legitymacje mieć w bagażu podręcznym. Możesz do ich przechowywania wykorzystać nasze pokrowce i etui .

4. Zadbaj o kondycję, zwłaszcza jeśli planujesz bardzo aktywny wypoczynek, np. wędrówki po górach. Zakwasy potrafią skutecznie zepsuć plany, a nie po to wyjeżdżasz, żeby cierpieć :-)

5. Poszukaj, najlepiej tanich, biletów. Znajdziesz je na wielu platformach np. fly4free.pl, tanie-loty.com.pl, kayak.pl, fru.pl.

6. Wykup nocleg. Tu również jest ogromny wybór porównywarek i portali z ofertami. Wspomnimy tylko o najbardziej popularnym : Airbnb.pl

7. Dowiedz się, jak wysokie są w miejscu docelowym ceny, żeby odpowiednio zaplanować budżet.

8. Zrób research na temat tego, co naprawdę trzeba zobaczyć, a co spokojnie możesz sobie darować. W pewnym stopniu będzie to mieć związek z pkt 7

9. Wykup polisę ubezpieczeniową. Bezpłatnie wydawana jest polskim obywatelom Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ( EKUZ ) . Można ją zamówić on-line i odebrać w wojewódzkim wydziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Taka karta uprawnia do pomocy lekarskiej na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Ale działa tylko w ograniczonym i bardzo podstawowym zakresie. Nie obejmuje np. szkód z tytułu OC w życiu osobistym. Dlatego warto dodatkowo wykupić polisę ubezpieczeniową w jednym z       wielu na rynku ubezpieczycieli.

10. Zapakuj plecak lub walizkę. Pamiętaj, że zyskasz więcej miejsca rolując odzież zamiast składać w kostkę. Pamiętaj też o wykorzystywaniu naturalnych pustych przestrzeni drobiazgami, np. do butów wkładaj skarpetki. A buty zabezpiecz odpowiednim workiem dwukomorowym . Odwdzięczą Ci się dobrym wyglądem przez lata. Zwłaszcza te lakierowane i bogato zdobione lub jasne.

Zwolennicy wyjazdów spontanicznych z pewnością większość powyższych punktów uznają za zbędne.

I tym planującym i tym spontanicznym życzymy niezapomnianych wrażeń, dużo atrakcji i wspaniałego wypoczynku !

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie publikujemy)
   Strona www: (Url strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod