You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Biżuteria - przechowywanie
Posted by     26/07/2020 20:16:44
Biżuteria - przechowywanie

Biżuteria – gdzie przechowywać

Niewątpliwie wśród akcesoriów niebagatelną rolę odgrywa biżuteria i jej przechowywanie. Nie ma znaczenia czy to biżuteria damską czy męska.

W czym ja przechowywać, jak o nią dbać, jak zapakować na podróż , czyli coś dla kobiet, które nie wiedzą jak uporządkować swoją biżuterię. Czyli chyba dla większości.

Generalne zasady przechowywania biżuterii:

  1. Biżuteria złota czy srebrna nie toleruje kontaktu z kurzem, wodą, kosmetykami, detergentami i nasłonecznionych miejsc.
  2. Przechowuj ją w garderobie, szafie, nigdy w łazience –wilgoć jej szkodzi.
  3. Biżuteria srebrna nie lubi kontaktu z powietrzem, należy je zawsze przechowywać w zamkniętym pudełku czy woreczku. Inaczej ciemnieje.
  4. Jeśli masz biżuterię, która składa się z kamieni i metali, a na dodatek rzadko ją używasz należy przechowywać ją tak, aby poszczególne jej elementy nie stykały się ze sobą - unikniesz uszkodzeń mechanicznych. Idealny do tego będzie nasz organizer trzykomorowy z aksamitu, wyściełany podszewką satynową.
  5. Jeśli tylko dysponujesz odpowiednimi wieszaczkami to korale i naszyjniki czy łańcuszki przechowuj w pozycji wiszącej – dzięki temu unikniesz ich splątania.
  6. Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką naszyjników ze sztywnych metalowych drucików o okrągłej formie należy je przechowywać na leżąco. Przechowywane przez dłuższy czas w pozycji wiszącej – mogą się odkształcić.
  7. Biżuteria, którą najczęściej używasz powinna być zawsze pod ręką. Jeśli nosisz ją prawie co dzień i ściągasz tylko na noc - ustaw na szafce nocnej paterę lub stojak - na który odłożysz swoje skarby a rano sięgniesz po nie bez problemu.
  8. Przed kąpielą należy ściągać biżuterię. Większość z niej nie lubi wilgoci. Zadbaj o bezpiecznie miejsce do odkładania biżuterii również w łazience inaczej możesz stracić cenny pierścionek w umywalce. Przydatne będą koszyczki, patery, stojaczki, miseczki

 

Wielbicielki kolczyków z pewnością zainteresuje takie rozwiązanie na przechowywanie.

Każda z nas ma w domu jakąś ramkę z obrazkiem. Najlepsza będzie ramka, której zawartość nie bardzo lubimy – wyrzucimy bez żalu. Jak już wyrzucimy obrazek wraz z szybką, od tyłu ramki mocujemy druciki w kilku rzędach. Na nich bez problemu powiesisz mnóstwo par kolczyków. A i ozdobą w pokoju czy garderobie będzie niesamowitą.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem będzie zakup siatki metalowej – dostępne są w każdym markecie budowlanym. Przypięta do ramki sprawi, że pomieścisz i uporządkujesz jeszcze więcej kolczyków czy broszek.

Jak jeszcze można przechowywać kolczyki, łańcuszki czy naszyjniki i korale? Wystarczą gałki – uchwyty meblowe. Te okrągłe posłużą do zawieszenia korali, naszyjników i łańcuszków. Te podłużne, w kształcie rączki – doskonale wyeksponują każdą parę kolczyków.

Masz w domu wieszak na ubrania drewniany? Kup kilkanaście haczyków ( dostępne w każdym markecie budowlanym) powkręcaj i już masz gdzie zawiesić wszystkie swoje łańcuszki i naszyjniki.

A co jeśli nie lubisz, kiedy kurz osiada na Twoich skarbach ?

Wtedy rozwiązaniem są różnego rodzaju woreczki , etui i szkatułki.

Woreczki na biżuterię tak jak i szkatułki znane są od stuleci. I używane do dziś z powodzeniem. Zwłaszcza w pakowaniu się w podróż. Zwykłe woreczki nie muszą mieć podszewki, ściągane są sznureczkiem, też nie zawsze ozdobnym. Te najbardziej eleganckie modele można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Szyte są ze sztucznego futerka z elegancką satynową podszewką w środku. Sprawdzają się nie tylko w przechowywaniu biżuterii, ale również jako etui na telefon.

 woreczek na biżuterię z futerka

Etui na biżuterię 3 komorowe. To nasz nowatorski wynalazek, którego wzór zastrzegliśmy w Urzędzie Patentowym.

Etui zostało tak zaprojektowane, aby każdy z drogocennych przedmiotów miał swoją osobną kieszonkę. Unikamy w ten sposób potencjalnych uszkodzeń, zarysowań, wgnieceń, splątania. Produkujemy je z grubego aksamitu, wyściełamy wnętrze elegancką satynową podszewką. Zapakujesz tam z powodzeniem bransoletki, naszyjniki, zegarki, okulary, kable IT, golarkę, a nawet……….. akcesoria IT

 etui na biżuterię z aksamitu

Szkatułki znane są od zarania dziejów i to pierwsze skojarzenie, kiedy myślimy o biżuterii i drogocennych kamieniach. Umieszczając w szkatułce nasze precjoza mamy gwarancję, że będą miały idealne i bezpieczne miejsce bez narażenia na zarysowania i uszkodzenia. Szkatułki mają najróżniejszą formę. Z klapką, czy szufladkami, jednolite lub we wzory, a nawet obszyte futerkiem. Ich różnorodność zachwyci każdego poszukującego takiego rodzaju gadżet i będzie prezentem doskonałym dla każdej wielbicielki biżuterii i gadżetów.

Jakikolwiek sposób na przechowywanie i przewożenie wybierzesz pamiętaj o generalnych zasadach wymienionych powyżej, dzięki temu Twoja biżuteria odwdzięczy Ci się doskonałym wyglądem i kondycją.

 

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie publikujemy)
   Strona www: (Url strony z http://)
* Komentarz:
Przepisz kod